У рамках розгляду Третім комітетом 67-ї сесії ГА ООН пункту порядку денного 63 “Доповідь Верховного комісара ООН з питань біженців, питання, що стосуються біженців, осіб, що повертаються, та переміщених осіб, і гуманітарні питання” відбувся виступ Директора Департаменту міжнародних організацій МЗС України С.Кислиці.
Представник делегації України заявив, що держава рішуче налаштована використовувати свої можливості для захисту цивільного населення в гарячих точках, незалежно від національності осіб. Відзначалася роль гуманітарної місії України в Лівії у 2011 році, а також надання допомоги нашою державою у справі евакуації людей з Сирії, більшість з яких становили жінки і діти з різних країн.
Членів Комітету було поінформовано про затвердження Президентом України Указу “Про надання гуманітарної допомоги окремим державам регіону Близького Сходу, на територіях яких перебувають особи, постраждалі внаслідок збройного конфлікту в Сирійській Арабській Республіці”. У цьому зв’язку наголошувалося на готовності України до діалогу з УВКБ ООН стосовно того, яким чином такого роду допомога може бути надана через його існуючі програми. Відзначалося прийняття в Україні у 2011 році Закону “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”, що враховує рекомендації УВКБ ООН та відповідне європейське законодавство.
Крім того, делегації держав-членів було поінформовано про підписання Президентом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», а також прийняття Кабінетом Міністрів України Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року. Йшлося також про затвердження Кабінетом Міністрів України Плану заходів з виконання у 2011 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року з метою визначення механізмів проведення органами виконавчої влади роботи з дітьми, розлученими з сім’ями, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів України із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Представник Міністерства закордонних справ підкреслив, що захист прав біженців та забезпечення ефективного управління в цій галузі є одним з пріоритетів євроінтеграційної політики України, яка має на меті реалізацію високих стандартів та кращих практик. Наголошувалося на готовності України до подальшої співпраці з УВКБ ООН та його регіональним представництвом у Києві для вирішення поточних завдань і надання допомоги іммігрантам і біженцям в Україні.