1 травня 2025 року в рамках перебування у Нью-Йорку з метою участі у Третій сесії Підготовчого комітету Конференції 2026 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї директор Департаменту міжнародної безпеки та військово-технічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Сергій Шутенко зустрівся із заступницею Генерального секретаря ООН, Високою представницею з питань роззброєння Ізумі Накаміцу.
Сергій Шутенко наголосив на неприйнятності погроз ядерною зброєю з боку Російської Федерації. Він привернув увагу співрозмовниці до загроз ядерній безпеці, яку становлять російські ракетні та дронові удари по об’єктах енергетичної інфраструктури, зокрема електричних підстанціях. Поінформував про нинішню складну ситуацію на Запорізькій АЕС. Підкреслив, що єдиною гарантією забезпечення ядерної безпеки України залишається виведення російського військового та іншого персоналу з території ЗАЕС і повернення Україні повного суверенного контролю над станцією.
Директор департаменту підкреслив важливість притягнення Росії до відповідальності за застосування небезпечних хімічних речовин проти Сил оборони України у грубе порушення Конвенції про заборону хімічної зброї. Наголосив, що надання третіми державами військової допомоги Москві, включаючи постачання озброєнь та боєприпасів, а також залучення солдатів КНДР до бойових дій проти України, сприяє продовженню російської агресії.
Зі свого боку, заступниця Генерального секретаря ООН зазначила, що уважно слідкує за ситуацією в Україні. Підтвердила відданість Організації всеохоплюючому, справедливому та сталому миру, невід’ємною частиною якого має бути повага до суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів – згідно з положеннями Статуту ООН та відповідних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.