• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Постійного представника України при ООН Ю.Сергеєва обрано Головою Правового комітету ГА ООН
Опубліковано 30 вересня 2012 року о 20:19

Постійного Представника України Ю.А.Сергеєва обрано на посаду Голови Правового (Шостого) комітету 67-ї сесії ГА ООН. Таким чином, представник нашої держави очолюватиме один із головних комітетів Генеральної Асамблеї ООН. Віце-головами комітету було обрано представників Німеччини, Перу та Марокко.

Одностайна підтримка кандидатури України є свідченням високого ступеню довіри до нашої держави як однієї із засновниць ООН, визнанням її вагомого внеску в діяльність Організації та підтвердженням статусу активного учасника глобальних процесів під егідою ООН, зокрема у міжнародно-правовій сфері.

Правовий комітет є одним із шести головних органів ГА ООН повного складу, а, отже, в ньому беруть участь усі члени Генеральної Асамблеї – 193 держави. Попри рекомендаційну природу рішень цього органу, його важливість у сфері кодифікації та прогресивного розвитку міжнародного права важко переоцінити. За час функціонування в рамках Правового комітету або за його участі було розроблено чимало важливих універсальних міжнародних документів, включаючи Віденську конвенцію 1961 року про дипломатичні зносини, Віденську конвенції 1969 року про право міжнародних договорів, Римський статут Міжнародного кримінального суду, Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, Міжнародну конвенцію про боротьбу з актами ядерного тероризму.

Мандат Комітету головним чином випливає з повноважень ГА ООН, передбачених статтею 13 Статуту ООН, яка встановлює, що вона може «ініціювати дослідження та надавати свої рекомендації з метою… прогресивного розвитку міжнародного права та його кодифікації». На практиці це положення отримало широке тлумачення, яке включає повноваження розробляти проекти нових міжнародних договорів з широкого кола питань з метою рекомендування їх в подальшому державам-членам ООН для підписання, ратифікації чи приєднання. Якщо переговори з підготовки міжнародних договорів можуть вестися в різноманітних спеціалізованих органах ООН, в залежності від їхнього предмету, переговори, що стосуються загальних міжнародно-правових питань, як правило, ведуться саме в Правовому комітеті.

Робота Правового комітету зосереджується на розгляді тих пунктів порядку денного, які передаються йому Генасамблеєю на початку кожної чергової сесії. Як правило, серед таких пунктів є щорічні доповіді Комісії ООН з міжнародного права, Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ), Спеціального комітету зі Статуту ООН та зміцнення ролі Організації. В останні роки серйозна увага в рамках Комітету приділяється таким актуальним питанням, як кримінальна відповідальність посадових осіб ООН та експертів у відрядженнях; відправлення правосуддя в ООН; охоплення та застосування універсальної юрисдикції як важливого інструменту в боротьбі з безкарністю за тяжкі злочини проти міжнародного права; верховенство права на національному та міжнародному рівні. За результатами обговорення пунктів порядку денного Правовим комітетом ухвалюються проекти рішень, які передаються Генеральній Асамблеї для її формального схвалення.

Цього року Правовий комітет розпочне свою роботу 8 жовтня – після завершення загальнополітичних дебатів 67-ї сесії ГА ООН.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux