• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Без миру та свободи не буде ніякого сталого розвитку - Президент
Опубліковано 27 вересня 2015 року о 03:28

Президент Петро Порошенко під час виступу на Саміті з прийняття Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Генеральній Асамблеї ООН наголосив, що без миру та свободи не буде ніякого сталого розвитку, і спільними зусиллями необхідно вирішувати існуючі проблеми та реалізовувати Порядок денний розвитку після 2015 року для забезпечення успіху людства на шляху до прогресу.

«Далекосяжні цілі сталого розвитку і завдання, які ми оголошуємо на сьогоднішньому історичному Саміті, відкривають нові горизонти для всього людства і закладають основи для стійкого розвитку нашої планети на наступні 15 років», - сказав Глава держави, відзначивши прозорість процесу підготовки Порядку денного розвитку після 2015 року. Зокрема, більше 25 тис. українців взяли участь у глобальних консультаціях, висловивши своє власне бачення даних цілей.

Президент зазначив, що важко працюючи для досягнення Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ), які були прийняті в 2000 році, країни значно змінили життя мільйонів людей в усьому світі. Так, Україна змогла скоротити втричі рівень бідності (до російської агресії), поліпшити систему охорони здоров'я, майже вдвічі скоротити дитячу смертність, зменшити показники захворюваності на ВІЛ/СНІД та домогтися прогресу в боротьбі з туберкульозом. «Продовжуємо працювати, щоб виконати наші зобов'язання по досягненню ЦРТ, пов'язаних з підвищенням якості освіти, заохоченням гендерної рівності і забезпеченням екологічного сталого розвитку», - зазначив Петро Порошенко.

Президент впевнений, що закріплення загального миру та просування більших свобод повинно стати рушійною силою колективних зусиль по досягненню Цілей сталого розвитку. «Гіркий досвід України показує, що мир і свобода є основними передумовами для досягнення ЦСР. Сталого розвитку не досягнути там, де чути вибухи і гинуть мирні люди, де царюють агресивні ідеології, що виправдовують пригнічення одного народу іншим, де порушуються ключові права і свободи людини», - наголосив Глава Української держави.

Президент підкреслив, що військові дії Росії проти України збільшили екологічні та епідеміологічні загрози, а також ризики, пов'язані із соціальною ізоляцією. «Зовнішня агресія призвела до появи нової форми бідності - раптової чи несподіваної бідності, яка впливає на життя близько 1,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб в Україні. Кожен день війни на Донбасі коштує нам близько 5 млн доларів, які ми могли б вкладати в процес сталого розвитку», - наголосив Петро Порошенко.

Однак Україна продовжує впроваджувати реформи. «Хотів би запевнити всіх вас, що для досягнення ЦСР на національному рівні, Україна здійснюватиме нові програми і проекти, які на практиці забезпечать макроекономічну стабільність, екологічний баланс та соціальну згуртованість. ЦСР служитимуть в якості загальної основи для подальших перетворень в Україні, в тому числі в контексті реалізації «Стратегії - 2020»», - зазначив Президент.

Окремо Глава Української держави підкреслив, що Організації Об'єднаних Націй важливо вирішити питання захисту навколишнього середовища в конфліктах, і представити конкретні ідеї в цьому напрямку. «В екологічному вимірі ми повинні діяти енергійно, щоб запобігти загрозам, спровокованим зміною клімату та деградацією навколишнього середовища», - додав Президент. Крім того, впровадження нових, розширених моделей науково-технічного співробітництва між державами-членами ООН, зокрема, встановлення універсального механізму передачі технологій, є ключем до подолання багатьох прогалин у сфері сталого розвитку.

Президент запевнив, що Україна прагне брати активну участь у вирішенні поточних глобальних проблем. «Переконаний, що працюючи рука об руку, реалізуючи наші цілі в рамках Порядку денного розвитку після 2015 року, а також спільно вирішуючи існуючі проблеми, ми забезпечимо успіх людства на шляху до прогресу», - сказав Петро Порошенко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux