• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відкритий лист Постійного представника України Ю.Сергеєва до Генсекретаря ООН Бан Кі-муна та членів Ради Безпеки щодо ситуації в Україні
Опубліковано 14 липня 2014 року о 23:07

Ваша Високоповажносте,

Хотів би поінформувати Вас про те, що останнім часом активність незаконних збройних формувань на сході України суттєво посилалася, що продовжує призводити до численних жертв серед мирного населення та українських військовослужбовців, задіяних в Антитерористичній операції.

Значним чином посилення спротиву сепаратистів та озброєних груп обумовлене та є можливим через пряму та неприховану підтримку РФ, незважаючи на численні заклики України та міжнародної спільноти припинити таке втручання. Попри те, що офіційна Москва постійно та невпинно продовжує наголошувати про свою непричетність до подій на Донбасі, низка беззаперечних фактів говорить про зворотне: саме громадяни РФ входять до керівництва терористичних бандформувань, саме з російського боку державного кордону продовжує надходити велика кількість важкого озброєння та техніки, саме на території РФ відбувається рекрутування військових найманців, не припиняється фінансування терористів, триває практика незаконного викрадення та вивезення в РФ дітей-сиріт, полонених, активістів та захоплених військовослужбовців Збройних Сил України. Все ще продовжуються численні провокації на російсько-українському кордоні, що підриває повномасштабне дотримання положень Мирного плану Президента України П.Порошенка, домовленостей, досягнутих 2 липня 2014 р. у Берліні Міністрами закордонних справ РФ, ФРН, Франції та України.

На підтвердження цьому хотів би, пане Генеральний секретар, навести кілька найбільш кричущих фактів, які доводять те, що саме РФ є, на жаль, активним учасником процесу дестабілізації внутрішньополітичної ситуації на сході Україні. Щодня це стає все більш очевидним як для громадян моєї держави, так і для наших міжнародних партнерів.

Участь громадян РФ у дестабілізації ситуації на сході України. Українською Генеральною прокуратурою так звані «Луганська Народна Республіка» та Донецька Народна Республіка» було визнано терористичними організаціями. Прем’єр-міністром «ЛНР» з 4 липня 2014 року є російський громадянин Марат Баширов, а (19640120)прем’єр-міністром так званої «ДНР» є інший громадянин Росії Олександр Бородай.  Ігор Стрєлков (справжнє прізвище – Гіркін) - командувач терористів, що тероризують Донеччину, злочинець, який керує збройними угрупованнями «ДНР» - також громадянин РФ, полковник ФСБ у відставці, кадровий офіцер та професійний диверсант.

Крім того, активну участь у поширенні терору та хаосу в східній Україні на боці терористів відкрито беруть численні групи російських козаків, які згідно з російським законодавством про державну службу російського козацтва, є частиною збройних сил Росії (Параграф 2 Статі 5 Закону РФ від 8 грудня 2005 року). З цього приводу Російська сторона досі не дала жодних пояснень, хоча цей факт свідчить про пряму агресію Росії проти України.

Показовим є також і те, що за весь час розвитку штучно підтриманого РФ конфлікту в Україні, ця держава жодного разу не звернулася до своїх громадян із закликом не брати участь у незаконних збройних формуваннях на території України. Показово, що параграфом 2 Статті 208  Кримінального кодексу РФ передбачається, що за « Участь у збройному формуванні, не передбаченим федеральним законом, а також участь на території іноземної держави у збройному формуванні, не передбаченим законодавством цієї держави, з метою, що суперечить інтересам Російської Федерації» винні «караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років». Оскільки ніхто з російських громадян до відповідальності досі не був притягнутий,  можна зробити лише один висновок – їхня участь у незаконних збройних формуваннях на території України «не суперечить інтересам Російської Федерації».

Постачання зброї. Численні задокументовані українськими спецслужбами, журналістами та пересічними громадянами факти російського походження зброї, яку використовують терористи на Донбасі, вже не є ні для кого таємницею: днями у Києві відбулася масштабна виставка конфіскованого сучасного озброєння, яка була вилучена та захоплена українськими військовими у бандитів. У багатьох випадках встановлено походження озброєнь з конкретних військових частин Російських збройних сил.

Неодноразове викрадення спостерігачів ОБСЄ, спроби нелегального вивезення дітей-сиріт із України в РФ, взяття українських громадян у заручники сколихнули світ та показали, що найманці та бандити не зупиняться ні перед чим, аби привернути до себе увагу та додати собі «політичної ваги». Останній випадок, пов'язаний із викраденням та наступним зухвалим вивезенням із України в РФ української льотчиці, старшого лейтенанта Надії Савченко, її фарсовий суд в Воронежі за сфальшованими і сфабрикованими звинуваченнями є прямим підтвердженням того, що саме РФ керує та координує ватажків терористів в Україні.

У цьому зв’язку, відсутність готовності російської сторони діяти в рамках існуючої двосторонньої Консульської конвенції є прямим порушенням універсальних норм і принципів міжнародного права у сфері захисту прав і свобод людини. Всіляке перешкоджання допуску консульських працівників дипломатичних установ України в РФ вимагає відповідної політико-правової оцінки протиправним діям російської сторони.

Провокації на кордоні. Останнім часом спостерігається суттєве погіршення ситуації на державному кордоні України з Російською Федерацією, зокрема, у результаті здійснення систематичних порушень з російської території режиму держкордону, а також провокаційних дій озброєних терористичних формувань у прикордонних районах Донецької та Луганської областей.

Бойовики систематично обстрілюють російську територію з мінометів, стрілецької зброї, внаслідок чого загинув громадянин Росії.

Протягом минулого тижня число провокацій лише зростало. Російська сторона продовжує пропуск бойовиків, зброї та важкого озброєння в Україну.

По кілька разів щодня здійснюються спроби прориву на територію України колон військової техніки та російських бойовиків. Ці прориви здійснюються за активного сприяння російських прикордонників. Зафіксовані факти обстрілів позицій сил АТО з території Російської Федерації. Україна має усі документальні підтвердження цих фактів для відповідного міжнародного реагування.

У період з 2 по 11 липня ц. р. мали місце численні спроби незаконного перетину українсько-російського державного кордону з боку РФ, що супроводжувалися обстрілами мінометної та гранотометної зброї. Внаслідок обстрілу пункту «Довжанський» (Луганська обл.) загинув 1 та поранено 12 військовослужбовців Держприкордонслужби та Збройних Сил України, які здійснювали охорону державного кордону.

13 липня  ц.р. о 01:05 ранку неподалік м.Ізварине (Луганська обл.) 150 одиниць військової техніки перетнули кордон України з російського боку. Концентрація військ та військової техніки поблизу державного кордону України продовжується.

Майже на щоденній основі відбувається порушення повітряного простору України вертольотами МІ-8, МІ-17 та МІ-24 Збройних Сил РФ,  а також безпілотних літальних апаратів.

 Разом з тим, МЗС Росії у своїх офіційних коментарях для засобів масової інформації продовжує цинічно маніпулювати фактами, забезпечуючи інформаційне прикриття злочинним діям терористичних угруповань у прикордонних районах Донецької та Луганської областей, перекладаючи власну відповідальність за ситуацію, яка склалася у східних регіонах України, на українських силовиків, задіяних в антитерористичній операції.

Зокрема, російська сторона надіслала дипломатичну ноту, в якій безпідставно звинуватила Збройні Сили України в обстрілі 28 червня ц.р. російської території, а саме хутора Васецького та селища Шахта № 24 Красносулинського району Ростовської області, а також прикордонного  пункту пропуску «Гуково». Реальним же фактом є те, що цього дня у зазначеному районі бойовики-найманці  обстріляли у поблизу кордону колону Збройних Сил України, та після цього здійснили мінометний обстріл опорного пункту Збройних Сил України.

На цьому тлі кричущим стало здійснення 12 липня ц.р. мінометного обстрілу пункту пропуску «Маринівка» на державному кордоні з району населеного пункту Куйбишево Ростовської області (РФ).

Водночас, МЗС РФ жодним чином не реагує на чисельні факти загибелі українських військовослужбовців від рук озброєних терористів-найманців, організованих на території Росії та підтримуваних нею фінансово і технічно.

Без відповіді залишаються також чисельні дипломатичні ноти протесту Міністерства закордонних справ України щодо кожного факту протизаконних дій за сприяння російської сторони. Державна прикордонна служба України у своїх неодноразових офіційних зверненнях вказувала на необхідність вжиття російською стороною рішучих дії з метою недопущення систематичних порушень державного кордону озброєними особами та військовою технікою, що суттєво сприятиме припиненню провокацій на державному кордоні. Ці звернення також залишаються без відповіді з боку компетентних органів РФ.МЗС України вже неодноразово вказувало, що згадані та подібні дії є грубим порушенням Росією своїх зобов’язань згідно із Статутом ООН, інших загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, а також несумісні із зобов’язаннями російської сторони в рамках Женевських домовленостей від 17 квітня та Берлінської декларації від 2 червня 2014 року.

Українська сторона продовжує вимагати від Російської Федерації негайно припинити провокації на державному кордоні України, не перешкоджати зусиллям української сторони та міжнародного співтовариства, спрямованим на припинення терористичної діяльності та інших проявів насильства в Донецькій та Луганській областях України.

Активна фаза Антитерористичної операції продовжується через небажання терористів скласти зброю і виконати мирний план Президента України. Українські військові відновлюють порядок на сході. Людям дають гуманітарну допомогу, рятують життя, звільняють заручників. Відновлюється водопостачання та енергозабезпечення. Громадяни нарешті отримують заробітну плату і пенсії.

Україна готова повернутися до режиму незастосування сили на сході держави, однак лише за умови двостороннього припинення вогню. Тристороння контактна група, яка зібралася 6 липня, констатувала цілковиту неготовність бойовиків погоджувати умови контакту, зокрема, місця і дати його проведення, для обговорення рамок реалізації Мирного плану. Більшість російських бойовиків не виявляють готовності припинити вогонь. Вони прикриваються звичайними людьми як живим щитом. У заручниках утримуються окремі населені пункти. Терористи обладнують укріплення і мінують будинки та дороги. Проти кого воюють російські громадяни, найманці і терористи? Проти кого спрямовані підрив залізниць та знищення інфраструктури? Російські бойовики воюють проти Донбасу. Явно і свідомо. Вони хочуть перекреслити вільне, безпечне і заможне життя справжніх трудівників цього регіону.

Звертаюся до Вас, Ваша Високоповажносте, а також до усіх членів РБ ООН з переконливим проханням застосувати увесь Ваш вплив та авторитет для того, аби змусити керівництво РФ припинити фінансувати та усіляко підтримувати терористів, котрі не дають українському мирному народу жити у мирі та злагоді, сіють зерно війни, кровопролиття та ворожнечі, а також підривають основи регіональної та загальноєвропейської безпеки.

 

З повагою,

Юрій Сергеєв

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux