В контексті відзначення двадцятої річниці підписання Меморандуму про гарантії безпеки та у зв’язку з приєднанням України до ДНЯЗ, сьогодні 28 квітня ц.р в штаб квартирі ООН, в день відкриття третьої сесії Підготовчого Комітету Конференції держав-сторін ДНЯЗ 2015 року, відбувся круглий стіл «Двадцятиріччя відмови від ядерної зброї України: уроки та перспективи ядерного роззброєння».
Доповідачами виступили Високий Представник Генерального секретаря ООН з питань роззброєння Ангела Кейн, Заступник Держсекретаря США Томас Кантрімен, Постійний Представник Великої Британії на Конференції з роззброєння Метью Роланд, Постійний Представник Франції на Конференції з роззброєння Жан-Юг Сімон-Мішель та Постійний Представник України при ООН Юрій Сергеєв.
На початку заходу Високий Представник Генерального секретаря ООН з питань роззброєння А.Кейн виступила із вступним словом, в якому відзначалася історична роль нашої держави у зменшенні загрози використання ядерної зброї.
Всі делегації наголосили, що ухвалене Україною рішення відмовитися від третього за потужністю в світі ядерного арсеналу та стати учасницею ДНЯЗ у статусі без'ядерної держави стало визначальною подією на міжнародній арені, дієвим внеском нашої країни у глобальний процес ядерного роззброєння та сприяло зміцненню міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження.
Також було підкреслено, що вивезення з території України запасів високозбагаченого урану є черговим свідченням неухильного дотримання Україною міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження та чітким сигналом для світового співтовариства щодо необхідності здійснення конкретних кроків з метою зменшення ризиків, пов’язаних з розповсюдженням.
Під час заходу учасниками також було підтверджено про підтримку територіальної цілісності нашої держави та її суверенітету.
Присутні делегації високо оцінили позицію України, яка, незважаючи на ситуацію, що склалася, а також на відмову РФ від своїх зобов’язань за Будапештським Меморандумом, виконує власні зобов’язання відповідно до ДНЯЗ та розглядає його в якості наріжного каменя правової архітектури міжнародної безпеки.