Захід відбувся під егідою Постійного представництва та у тісній співпраці з українськими організаціями США. Особисту участь у конференції взяв також в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця
В.о. Міністра закордонних справ України А.Дещиця взяв участь у Міжнародній конференції під назвою «Тарас Шевченко: борець за українську мову, самовизначення народів, людські права та соціальну справедливість», яка відбулася з нагоди 200-х річчя від дня народження Великого Кобзаря.
Конференція, організована Постійним представництвом України при ООН, пройшла в Організації Об’єднаних Націй під гаслом Міжнародного дня рідної мови за сприяння Світового Конґресу Українців та Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.
Під час заходу було здійснено виступи заступника Генерального секретаря ООН з питань комунікації і громадської інформації П. Ланскі-Тіффенталь та Голови 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Дж.Еша.
З промовами також виступили Президент Світового Конгресу Українців Є.Чолій, Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій О.Сушко, професор Університету Торонто доктор М. Тарнавський.
Виступаючі наголошували на тому, що мова була і залишається могутнім засобом збереження національної спадщини, промовці висловлювалися на користь багатомовності, як феномену, що сприяє взаємопорозумінню і діалогу між народами різних культур, та наголошували на важливості розвитку мови кожної спільноти.
Говорячи про те, що Т.Шевченко своєю творчістю надихав захищати загальнолюдські цінності і свободи не лише українців, А.Дещиця у своєму виступі зазначив, що першочергово відзначення 200-х річчя від дня народження Великого Кобзаря планувалося у формі спільного святкування з іншими країнами, у тому числі Росією та Казахстаном. Втім, за словами в.о. Міністра, сусідня країна Росія віддала перевагу конфронтації, а не мирному співіснуванню на основі рівності між народами, здійснивши кроки, які сьогодні засудило міжнародне співтовариство, прийнявши резолюцію Генеральної Асамблеї «Територіальна цілісність України». Висловлювалася вдячність українським організаціям в США і Канаді за їх значний внесок в організацію даної Конференції, а також усім українцям за кордоном за зусилля, які вживаються щоб зберегти вічну пам'ять про Великого Кобзаря в усіх куточках світу.
Захід відбувся за широкої підтримки української громади Нью-Йорку та дипломатичного корпусу, акредитованого при ООН.