• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Під егідою Постійного представництва України при ООН відбулося засідання Жіночого дипломатичного клубу Організації
Опубліковано 25 квітня 2013 року о 18:42

Під час заходу відбувся театралізований показ українського народного вбрання 18-19 століть та урочисте прийняття

24 квітня ц.р. у рамках щорічного засідання Жіночого дипломатичного клубу ООН відбувся тематичний захід, організований Постійним представництвом України при ООН під робочою назвою «Українське автентичне вбрання: витоки, історія та сучасність».

            Україна вперше за декілька років виборола право проводити під національною егідою засідання Клубу, який щорічно збирає дружин постійних представників держав-членів ООН, жінок-послів, а також представниць багатьох міжнародних неурядових жіночих організацій.

            Відкриваючи урочистості, дружина постійного представника України при ООН Наталія Сергеєва зазначила, що пишається тим, що українська вишиванка та український народний костюм займають достойне місце серед палітри світових народних вбрань. Його характерними ознаками є кропітка людська робота, яка, у поєднанні з багатою культурною спадщиною українського народу, у результаті являє собою красиву, сповнену людського тепла, вишивку, що є своєрідним «генетичним кодом» українства та багатовіковим його оберегом.  

            За словами пані Сергеєвої, українське народне вбрання зараз є модним серед молоді: все більш актуальною є тенденції поєднання української вишивки та елементів сучасного одягу, що надає можливість виглядати «з родзинкою» та підкреслити свою національну приналежність. «Моє вбрання зайвий раз підтверджує, що українська вишиванка – це стильно та вишукано. Моя ж зроблена львівськими майстринями з елементами мережива, що нараховує понад сто років історії», - додала Наталія Сергеєва.

            На думку дружини Постпреда України, наша держава має що представити у жанрі комбінаторності автентичного та сучасного модного одягу: колекції з елементами українського народного вбрання (вишиванки) свого часу активно представляли такі світові Будинки моди як Жан-Поль Готье, Гуччі та Версаче. Елементи українського орнаменту використовуються у сучасній українській моді й зараз для підкреслення «народності» - тенденції, що наразі панує у модному світі.

Н.Сергеєва акцентувала особливу увагу на багатстві традицій у оформленні українських вишиванок, їх різноманітті, адже кожен окремий регіон нашої держави має власний неповторний стиль вишивки та його символіку й декоративні елементи. «Я впевнена, що вишиванка є не лише невід’ємною частиною культури України. Вона також є путівником у нашу національну історію та культурологію», - додала вона.   

Цьогорічний Голова Жіночого дипломатичного клубу, дружина постійного представника Малі при ООН, Амале Дау, зазначила, що вона вражена українською вишиванкою та тією унікальною працею, яку докладають українські майстри, аби зробити одяг, який «зсередини окутує вас людським теплом». За її словами, українська культура є важливою сторінкою культури всесвітньої, а тому слід неодмінно ширше знайомити світову громадськість з її унікальною спадщиною, у т.ч., з історією українського костюму.

Захід, що проходив в Українському інституті Америки, зібрав багатьох представників арт-світу, журналістів, громадських діячів, бізнесменів та дипломатів. Його відвідали також дружини Генсекретаря ООН Бан Кі-муна та Президента Генеральної Асамблеї ООН Вука Єремича.

             Родзинкою вечора став театралізований модельний показ автентичного українського вбрання 18-19 сторіччя, який зрежисував Народний артист України  Іван Бернадський. Показ відбувся під акомпанемент найбільш популярних українських народних пісень та народної музики, яка також викликала захоплення у іноземних гостей цього дійства. 

            На прощання, господиня заходу Н.Сергеєва запросила усіх на прийняття, аби завершити яскравий вечір всесвітньовідомою українською кухнею. Відгуки запрошених стали найкращим доказом того, що Україна, її культура і традиції, посідають достойне місце серед багатогранної мозаїки культур світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux